משחקת באוכל

בישול טבעוני וצבעוני ממטבח קטן ועירוני

קישורים לסופשבוע ארוך, וגם כמה מחשבות

כתבה: שרה  •  16 בספטמבר 2012  •  2 תגובות

אתמול בשעות אחר-הצהריים, התחילה להסתובב בפייסבוק סדרת תמונות מחליאה במיוחד. צילומים של קבוצת נערים מצפון הארץ, שנראים כשהם מתעללים בחתול מסכן וחסר-ישע בצורה ממש בלתי-נתפסת, ומהחיוכים השטניים על פניהם נראה שהם מאוד מתגאים בכך. אולי ראיתם את זה. אני מקווה למענכם שלא. למרות שזה פוסט קישורים פה, אני לא אקשר לתמונות האלה, כי זה גם סוג של פוסט לשנה חדשה ותמונות כאלה הן לא דרך טובה לפתוח שנה. ברגע שרואים אותן, אי אפשר לשכוח. זה נשאר מקועקע במוח לנצח.

לי זה הזכיר אנקדוטה היפותטית שקראתי בספר המעולה Vegan Freak. זהו סיפור על בחור שקוראים לו סיימון, והוא סאדיסט. סיימון הסאדיסט. סיימון הוא, כאמור, סאדיסט היפותטי, אבל הוא יכל בקלות להיות אחד הנערים האלה מהצפון. הקטע של סיימון, זה שהוא נהנה לראות אחרים סובלים. הוא חושב שגרימת סבל זה כיף. זה עושה לו נורא נעים. אז הוא אימץ כלב – אולי אסף אותו מהרחוב, לא זוכרת בדיוק את הפרטים. הוא חיבר לכלב אלקטרודות, ומדי פעם הוא נותן לו מכות חשמל. הכלב סובל, צווח מכאבים, וסיימון נהנה. אבל ממש, ממש נהנה. אז הוא מחשמל אותו שוב ושוב. סאדיסט או לא סאדיסט?

איך אתם מרגישים בקשר לזה? שואל הספר החכם הזה. האם לא תנסו לעצור את זה?

ברור, אתם תגידו. הסיימון המגעיל הזה מתעלל בכלב המסכן. זהו סבל למטרת סבל. זה אף פעם לא בסדר. חייבים לעצור את זה.

אבל זה לא סבל למטרת סבל. זה סבל למטרת הנאה. סיימון הוא בן-אדם, והוא מאוד נהנה לראות את הכלב סובל. אם הוא נהנה, אז זה בסדר, לא?

מה עם היצורים המתועבים האלה מהצפון? נראה שהם נורא נהנו לגרום סבל לחתול (שאני יכולה רק לקוות שהוא מת מהר ולא היה צריך לעבור את הכל כשעודו בחיים. מי ייתן). זה סבבה מצידכם?

מה, לא?

 

צריכת מוצרים מן החי היא תמיכה בגרימת סבל למטרת הנאה.

כשמישהו מתכנן לחגוג את ערב ראש השנה עם חתיכת בשר על הצלחת, הסיבה היחידה שהוא עושה את זה היא הנאה. לא כי זה "נכון", לא כי זה "בריא". לא כי "צריך" מאיזושהי סיבה. הוא נהנה מהטעם של הבשר (או של החלב, או של הביצים, לצורך העניין), ולכן הוא הולך לאכול את זה. גם אם הוא מישהו שלעולם לא יעמוד בחיוך מאוזן לאוזן – כמו סיימון הסאדיסט ההיפותטי או כמו אותם בחורים המאוד אמיתיים מהצפון – ויהנה לראות בעל-חיים סובל, ברגע שהביס נכנס לפה, הוא מפיק הנאה מסבל של אחר. זה לא אתם, נכון?

ואפשר גם לא. מעבר לצבעים יפים וצילומים טעימים, זה הדבר הכי חשוב בעצם שאני רוצה להראות בבלוג הזה – שאפשר גם לא. אוכל טבעוני יכול להיות טעים, יפה ומגרה, והוא יכול לגרום להרבה הנאה, בלי לגרום סבל לאף אחד.

ואתם יודעים מה כן דרך טובה לפתוח שנה חדשה? שינוי לטובה! אפשר לעצור את כל הסאדיזם, או לפחות להפסיק להכניס אותו הביתה תחת מסווה של "חגיגה". אולי גם אתם יכולים?

 

ובכן, קישורים לשנה החדשה. אני אקצר הפעם:

למען ההשראה, אני ממליצה לכולם לקרוא את המאמר של אורי שביט על השנה הטבעונית האחרונה.

ואם אתם עדיין רעבים, יש השבוע הרבה אוכל לחג, שאני מנחשת שיכול להיות טעים גם במהלך כל השנה: ב-Ynet, בטבעוניות נהנות יותר, בנענע, ב-Xnet, במאקו, בסיו-פוד… גל של טבעונות, מישהו? יאללה, אם עדיין לא הצטרפתם לחגיגה האמיתית, זה הזמן!

 

שתהיה לכם שנה מתוקה לפחות כמוהו – שנה מפנקת ומרובת ליטופים, ושקערת האוכל שלכם תמיד תהיה מלאה.

 

קישורים לסופשבוע הקודם (8.9.2012)

 

 

2 תגובות על “קישורים לסופשבוע ארוך, וגם כמה מחשבות

  1. Guy Mugrabi says:

    יופי של פוסט. שנה טובה של הנאות מהנאות של אחרים בלבד.

  2. Pingback: קישורים לסופשבוע « משחקת באוכל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

Connect with Facebook

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>